GRĮŽTI ATGAL

Įkalbinėti gydymui nereikėjo

- Trumpai papasakok apie save. Kiek tau metų, kokie yra tavo laisvalaikio pomėgiai?

- Aš esu Nojus, man yra 14 metų. Jau beveik metus lankau kovos menų treniruotes. Šis sportas mane iškart labai „užkabino“ ir dabar yra mėgstamiausias mano laisvalaikio užsiėmimas.


- Nojau, ar tau rūpi estetinė išvaizda, grožis? Kaip manai, ar šypsena – svarbi išvaizdos detalė?

- Taip, išvaizda man yra svarbi. Manau, kiekvienam norisi atrodyti gerai. Aš dažniausiai atkreipiu dėmesį būtent į šypseną. Jeigu graži šypsena, gražus ir žmogus. Be to, smagiau bendrauti su tais, kurie daug šypsosi ir juokiasi.


- Tiesiniesi dantis nematomomis kapomis. Ar tiesinti dantis nusprendei pats, ar įkalbėjo tėvai?

- Nusprendėm kartu su šeima. Man papasakojo, kad kapų nesimatys, todėl ir pats norėjau tiesinti dantis, įkalbinėti nereikėjo.

Jeigu pats nepasakyčiau, mano draugai net nežinotų, kad tiesinuosi dantis

- Kodėl dantis tiesiniesi būtent kapomis, o ne breketais?

- Breketai, bent jau man, negražiai atrodo ir labai matosi. Taip pat, norėjau, kad gydymas būtų patogus, neskausmingas ir netrukdytų sportui.


- Savais žodžiais papasakok apie savo ortodontinį gydymą: kokia numatyta trukmė ir kapų skaičius?

- Mano sukandimas geras, reikėjo tik tiesinti dantis. Man buvo pagaminta 16 kapų, kurias turiu keisti maždaug kas dvi savaites. Gydymas truks apie 10 mėnesių. Šiuo metu kapas nešioju 9 mėnesius, taigi, dantų tiesinimas beveik baigtas ir jau dabar džiaugiuosi savo šypsena.


- Prisimink gydymo pradžią. Kas vyko pirmos konsultacijos metu? Ar nebuvo baisu?

- Dantų tiesinimas kapomis man niekada nekėlė baimės, nes nebuvo jokių skausmingų ar nemalonių procedūrų. Pirmos konsultacijos metu gydytojas apžiūrėjo mano dantis, nuskenavo juos specialiu aparatu, todėl galėjau matyti juos kompiuterio ekrane. Vėliau buvo sudarytas skaitmeninis gydymo planas. Tiesa, man parodė filmuką, kuriame mačiau, kaip keisis mano šypsena ir koks bus rezultatas.


- Kaip dažnai reikia lankytis pas ortodontą, tiesinant dantis kapomis?

- Pas ortodontą einu maždaug kas tris mėnesius. Kapas keičiu kas dvi savaites pats namuose, o apsilankyti pas gydytoją reikia tik tam, kad patikrintų ar viskas gerai.


- Ar kapos kaip nors paveikė tavo kasdienybę? Kokius privalumus pastebėjai?

- Ne, niekas nepasikeitė. Kapos man tuo labiausiai ir patinka, kad nereikia keisti jokių įpročių. Be to, jas galima išsiimti. Tai yra didžiulis pliusas, nes galima valgyti bet kokį maistą, nereikia naudoti jokių specialių šepetėlių – tiesiog praskalauju kapas ir viskas. Dar vienas privalumas, kuris man labai svarbus, kad su kapomis patogu sportuoti, nes jos praverčia ir kaip dantų apsauga.

- Kaip į dantų kapas reaguoja tavo bendraamžiai? Ar jie jas pastebi?

- Kapų niekas nepastebi. Jeigu pats nepasakyčiau, mano draugai net nežinotų, kad tiesinuosi dantis.


- Papasakok, kaip sekėsi priprasti prie dantų kapų. Ar jos paveikė kalbėjimą? Ar lengva įsidėti / išsiimti? Ar neskauda?

- Prie dantų kapų priprasti buvo visiškai nesunku, galima sakyti, net ir nereikėjo pratintis, nes su jomis aš visiškai nešvepluoju. Aš jų net nejaučiu ant dantų, tik pradžioje gal buvo kažkoks spaudimas, bet po poros dienų pripratau. Įsidėti ir išsiimti kapas irgi yra labai lengva – gydytojas viską paaiškina.


- Ar rekomenduotum dantų kapas draugams ir kodėl?

- Tikrai rekomenduočiau kapas savo draugams. Pastebėjau, kad mano pažįstami nenori nešioti breketų ir paprasčiausiai nežino, kad dabar dantis tiesinti galima nepastebimai ir labai patogiai.

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – AIRNIVOL privatumo politikoje.
SUTINKU