GRĮŽTI ATGAL

Neįsivaizduoju, kas šiais laikais tiesinasi dantis breketais

– Neringa, kokią vietą Jūsų gyvenime užima grožis?

– Esu grožio tinklaraštininkė, vizažistė, „L‘officiel“ grožio rubrikos ambasadorė. Šioje srityje atsidūriau neatsitiktinai. Man visuomet buvo svarbu estetika ir grožis, todėl norėjau šiomis temomis kalbėti plačiau, padėti kitiems atrasti grožį savyje ir aplinkoje.


– Sakoma, kad šypsena yra didžiausia moters puošmena. Kokia yra Jūsų, kaip grožio specialistės nuomonė. Ar šypsena turi didelę reikšmę išvaizdai?

– Manau, kad šypsena yra visų žmonių didžiausia puošmena, ne tik moters. Žavi šypsena padeda sukurti geresnį pirmąjį įspūdį – besišypsantis žmogus iš karto atrodo daug simpatiškesnis, su juo kur kas maloniau bendrauti.

– Kokią įtaką Jūsų emocinei būsenai turėjo nepakankamai tiesūs dantys? Ar dėl to kompleksavote?

– Iki 30 metų neturėjau jokių kompleksų. Priešingai, net sulaukdavau komplimentų, kokie gražūs mano dantys. Deja, pakankamai vėlai pradėję augti protiniai dantys pakeitė kitų dantų padėtį ir jie tapo nepakankamai tiesūs. Tokia situacija ir vaizdas veidrodyje manęs netenkino. Tačiau aplinkiniai nustebo, kai sužinojo, jog ketinu tiesinti dantis, nes nelabai pastebėjo neigiamų mano šypsenos pokyčių. Taip yra tik todėl, kad per laiką tiesiog išmoksti šypsotis, pateikti save tam tikru kampu.Pritariu nuomonei, jog kapos – tai naujoji ortodontija
– Ar apie dantų tiesinimą susimąstėte ir anksčiau? Jei taip, kodėl atidėliojote gydymą?

– Prieš kelis metus apsilankiau pas vieną ortodontę. Turiu pripažinti, kad konsultacija nuvylė, o odontologės išsakytas mano dantų būklės vertinimas labai išgąsdino. Buvau informuota, jog laukia itin sunkus gydymas: daugelio dantų rovimas, breketai, implantų dėjimas ir pan. Man buvo toks šokas, kad mintis apie dantų tiesinimą ilgam laikui nustūmiau šalin. Po kelių metų ryžausi dar kartą nueiti į konsultaciją ir išgirsti kito ortodonto nuomonę. Norėjau išsiaiškinti ar iš tiesų mano atvejis toks jau beviltiškas, o gal yra ir kitokių gydymo galimybių. Tuomet sužinojau apie nematomas dantų tiesinimo kapas ir netrukus pradėjau gydymą, kuriuo esu be galo patenkinta.

– Kodėl nusprendėte tiesinti dantis būtent kapomis, o ne įprastais breketais? Ar nebuvo baisu pasirinkti inovatyvų dantų tiesinimo būdą?

– Iškart žinojau, jog breketų sistema man netinka, nes artimiausiu metu planuoju išvykti iš Lietuvos ir tikrai neturėsiu galimybės dažnai lankytis pas ortodontą. Labai apsidžiaugiau sužinojusi, kad gydymas kapomis mano atveju yra tinkamas ir netrukus galėsiu pradėti kelią link svajonių šypsenos. Inovatyvus gydymo metodas man nekėlė jokių abejonių ir baimių dėl kelių priežasčių. Visų pirma, visus gydymo etapus bei būsimos šypsenos rezultatą aš mačiau kompiuterio ekrane konsultacijos metu. Be to, sužinojau, kad į gydymo kapomis planavimą įsitraukia net keli ortodontai. Toks atidus ir modernus gydymo planavimas man suteikė visapusišką saugumą.

– Papasakokite apie savo ortodontinio gydymo atvejį ir numatytą gydymo trukmę.

– Gydymas tetruks apie 10-11 mėnesių. Šiuo metu gydytojas ortodontas man davė 11 kapų ir nurodė jas keisti kas dvi savaites. Ortodontas nuramino, kad jeigu man nepavyks numatytu laiku grįžti į Lietuvą, likusias kapas man tiesiog atsiųs paštu. Išties labai patogu, kad toks metodas nereikalauja dažnų apsilankymų pas ortodontą, nes priešingu atveju dantų tiesinimą būčiau turėjusi vėl atidėti ar net išvis atsisakyti.

Šypsausi drąsiai kaip niekada iki šiol

– Pasidalinkite savo patirtimi nešiojant dantų kapas. Ar dantų tiesinimo kapos kaip nors paveikė Jūsų kasdienybę? Ar lengvai prie jų pripratote?

– Kapų ant dantų aš nejaučiu. Pamenu, pirmą naktį pabudusi net tikrinau ar jos neiškrito, nes visiškai jų nesijautė ant dantų. Net buvau sunerimusi, kad kažkas galbūt negerai, bet ortodontas patikino, kad tikrai ir neturiu nieko jausti. Prie kapų pavyko gana greitai priprasti. Buvo net toks atvejis, kai jas išsiėmusi norėjau įsidėti atgal, kadangi su dantų kapomis jaučiausi netgi komfortabiliau nei be jų.

–  Ar aplinkiniai pastebi, kad esate su dantų kapomis?

–  Tikrai niekas nepastebi. Aš nusifotografavau su kapomis plačiai šypsodamasi, įkėliau nuotrauką į savo tinklaraštį, bet sulaukiau komentarų, kad net ir prisiartinus nuotrauką kapų visiškai nesimato. Dantų tiesinimo kapų nepastebi net ir artimieji. Mano vaikas vis klausinėja: „Mamyte, o tu dabar su kapomis ar be?“

– Dantų kapos yra išimamos, tačiau kai kurie tai įvardija kaip trūkumą, kadangi kartais pacientams gali pristigti motyvacijos jas nešioti reikiamą trukmę. Ar Jūs nesusiduriate su motyvacijos stoka?

– Mano nuomone, kiekvienas suaugęs žmogus yra atsakingas už save, savo sveikatą ir gydymą. Tad jeigu jis suvokia savo atsakomybę, nemanau, kad gali trūkti motyvacijos. Man asmeniškai tai nėra net svarstomas klausimas. Puikiai suprantu, kad jeigu kapų nenešiosiu reikiamą trukmę, tik pati sau kenksiu.

– Įvairiuose forumuose galima rasti keisčiausių klausimų, kurie neramina žmones, norinčius tiesinti dantis kapomis. Vienas iš jų, ar dantų kapos netrukdo bučiuotis?

– Labai smagus klausimas! Galiu išduoti paslaptį, kad kapos ne tik, kad netrukdo, bet net ir padeda. Mano vyras juokiasi, kad tai yra nauji, malonūs potyriai. Taigi, dėl to tikrai jokių problemų nekyla ir nerimauti nėra pagrindo.

– Kokius išskirtumėte didžiausius kapų privalumus?

– Kaip jau minėjau, man vienas didžiausių privalumų yra retesni apsilankymai pas ortodontą, tačiau išskirčiau tikrai ir daugiau pliusų. Kaip grožio srities atstovė, be abejo, džiaugiuosi estetiniu vaizdu. Taip pat patogumu, nes nerimavau, jog kapos spaus ar sukels kitokius nemalonius pojūčius. Be to, man patinka, kad kapos visiškai nepakeičia kasdienių įpročių – galiu valgyti tai, ką noriu ir neskirti papildomo laiko dantų higienai, nes kapos nereikalauja jokios specialios priežiūros, užtenka praskalauti vandeniu.

– Su moterimis nuolatos dalinatės grožio paslaptimis ir įvairiais patarimais. Ar dantų tiesinimo kapos galėtų būti vienas iš jų?

– Taip, be abejonės. Aš sulaukiu labai daug klausimų apie kapas tiek tinklaraštyje, tiek asmeninių žinučių. Dalinuosi savo patirtimi, kad padrąsinčiau žmones rinktis tokį gydymo būdą, nes pritariu nuomonei, jog kapos – tai naujoji ortodontija. Aš nuoširdžiai neįsivaizduoju, kodėl kai kurie vis dar renkasi dantis tiesinti breketais. Galbūt tai yra paprasčiausiai dėl žinių trūkumo, todėl ir stengiuosi prisidėti prie informacijos apie dantų kapas sklaidos. Labai džiaugiuosi tokiu savo pasirinkimu, todėl nedvejodama rekomenduočiau šį šiuolaikišką dantų tiesinimo būdą ir kitiems. Juk šypsena – kur kas daugiau nei išvaizda.

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – AIRNIVOL privatumo politikoje.
SUTINKU